- A kiállítás felkerült az Érdekel listádra! [bezár]
Folytasd a böngészést és a jelölgetés,
vagy a menü alatti panelre kattintva
küldd el a listát magadnak/ismerőseidnek.
Budapest, Budapest Pont, 2016.07.09. - 2016.07.10.
7 csatornás videóinstalláció Japánban a lét múlékonyságát jelképező cseresznyevirágzás híres vibráló, ám tiszavirág életű szépségéről.
A különleges természeti esemény a 2011-es japán földrengés és cunami, illetve az azt követő nukleáris katasztrófa óta további jelentéssel bővült - az élet megújulásának és feltámadásának reményét is szimbolizálja.
A japán származású művész, Chie Yamayoshi a mesterségességet és a természetet rétegzi egymásra azáltal, hogy rekonstruálja a virágzást egy 7 csatornás vetítés keretében. A néző teljesen elmerül az installáció világában, körbeveszi a láthatatlan szél, amely képernyőről képernyőre fújja a szirmokat, miközben látványosság és fenség halkan összefonódik.
A felvételek Japánban készültek, egy évvel a katasztrófa után, amikor a szél nyughatatlanul fosztotta meg szirmaitól a virágba borult fákat. A hulló szirmok egytől egyig számítógép által generáltak, aprólékosan felépített utánzatok. A Múló örökkévalóságban a mulandó állandóvá válik, a természet pedig megőrződik miközben a mesterséges határain belül maradunk.
Videóinstallácó (rendező, producer, operatőr): Chie Yamayoshi
CGI-megvalósítás: Noriaki Matsumoto
A művészről:
A Los Angeles-i videóművész és filmes, Chie Yamayoshi Japánban nevelkedett, ahol TV-s rendezőként és riporterként dolgozott. Miután elhagyta a kereskedelmi szakmát és elkezdett avant-garde alkotásokat készíteni, az Egyesült Államokba költözött egy japán állami ösztöndíjjal, ahol film és videó szakon végzett a CalArts-on, illetve stúdióművészet tanult a UC, Irvine-en. Széles körben és számos országban mutatta be munkáit, többek között a Los Angeles-i Laguna Art Museum, UCLA Hammer Museum of Art, REDCAT Theater, Japanese American National Museum, a sydneyi Contemporary Exhibitions, Artspace, Art Chicago, a párizsi Collectif Jeune Cinéma, a vilniusi "Kino Pavasaris", A Street at Poznan (Lengyelország), és a Gallery Suzuki, Kyoto (Japán) kiállítótereiben.
A belépés ingyenes.
Budapest Pont
1053 Budapest, Királyi Pál utca 18.
Akkor nyomj egy lájkot!