A kiállítás három termében három szín, a zöld, a kék és a piros köré szerveződve tekintheti meg a látogató a kiállított, mintegy 400 iparművészeti tárgyat. Jórészt kerámia, textil, bútor és ötvöstárgyak szerepelnek a tárlaton, ám bemutatásuk egy egészen új oldalról történik. A (történeti) múzeumok hagyományos bemutatási szokásival ellentétben itt nem a korstílusok vagy a tárgyak neves készítői, tervezői alapján vannak csoportosítva, hanem csupán egyszerűen, színük alapján. A tárlat titka éppen ebben az egyszerűségében rejlik. A kiállítás kurátorai színtörténeti leírásokat is készítettek a termekbe, amelyek roppant érdekes információkkal szolgálnak a látogatónak. A kiállítás mondanivalója könnyen befogadható, élvezetes, így hát nem meglepő, hogy ott jártamkor is sok látogató álldogált a vitrinek előtt.
A kiállítás legjátékosabb része a színtükör játék, amely – a mai muzeológiai elvárásoknak megfelelően – interaktív szórakozási lehetőséget biztosít. A MOME TechLab színtükör projektje lényegében egy scanner, amely a látogató által viselt színeket azonosítja, s keresi meg a kiállításon bemutatott, színekben leginkább passzoló tárgyat.
Összességében a kiállítás engem meggyőzött, élveztem a múzeumlátogatást, és pozitívumként mondom: sajnálom, hogy a kiállítás csupán három alapszínt mutat be, szívesen böngésztem volna tovább a színek arzenálját.
Kinek? Bárkinek, aki szereti a színeket és a szép tárgyakat, korosztálytól függetlenül.
Mikor? A kiállítás szeptember 4-éig tart nyitva, ám megtekintéséhez elegendő egy bő óra, így egy könnyed délutáni elfoglaltságnak is tökéletes.
Hol? Iparművészeti Múzeum – 1091 Budapest, Üllői út 33-37. (Nyitva tartás: Kedd – Vasárnap 10.00-18.00)
Szubjektív pontjaim: 10/9
Egyéb: Ha valaki nem jutna el a múzeumba, az http://www.imm.hu weboldalon online verzióban megnézheti a tárgyakat: http://www.imm.hu/hu/exhibits/view/400,Sz%C3%ADnekre+hangolva?type=temporary
Ám figyelem! Az múzeumlátogatás élményét nem helyettesítik a modern technika vívmányai.