A helyszín-választás nem lehetett volna ennél nyilvánvalóbb, hiszen a magyar nyelv megújításának kiemelkedő vezére immár 180 éve ezen a helyen nyugszik - és 140 éve egy mauzóleum is őrzi emlékét.
De térjünk vissza a kiállításra: a magyar nyelvet tárlókon, tárgyakon keresztül megmutatni totális ballépés lenne, erre sem értelme, sem érdeklődő nem marad a kiállításon 10 percen belül. Viszont hangzó anyagokkal (ahogy lehetséges megmutatni a nyelvjárásokat, szavak fejlődését) már 3 hangszóróval is kezelhetetlen kakofónia maradna alapélményként meg a nézőben. Mi a megoldás egy ilyen akadályokkal teli helyzetben? Nos a modern technika segítségével egy közel másfél órás túra, ahol a látogató közel 20 különböző monitorhoz kapcsolódó infrajelző segítségével a saját, személyes mini hangszóróval a kezében értheti meg a különféle nyelvcsaládok, nyelvemlékek közötti különbségeket.
A kiállítás fizikai méretei nem túl nagyok, mégis elfér benne 6-7 számítógépes állomás, ahol 5 különféle teszt, játék, próba segíti a nyelvújítás, szóváltozatok megismerését olyan korábban is ismert eszközökön keresztül mint az akasztófa-játék, az anagramma (bár itt a többes szóváltozatot nem ismeri a szoftver) vagy a mondat kirakós. 8-10 év feletti gyerekkel a kiállítás nagyon szórakoztató, persze ha van türelme a szülőnek, tanárnak a gyerek kérdéseire válaszolni, a megoldásokat megkeresni. Fiatalabb gyerekeknek (4-5 év felett) pedig óvodai szókirakós játékok köthetik le a figyelmüket.
Kissé elüt a hangulattól és elhanyagoltnak tűnik aterem hátsó részén a váratlanul megjelenő kommunikáció-technikai tárgy-gyűjtemény. Képzett olvasóként persze meg lehet találni a kapcsolatot a mobiltelefon és a nyelv fejlődése között, de ez az ötlet kissé zavaró és bizonytalan a többi színvonala mellett.