Már a tavaszi szünet első napjától, március 24-től látogatható a Skanzen: csütörtöktől szombatig húsvéti készülődéssel várják a látogatókat, húsvétvasárnap- és hétfőn pedig – mint minden évben - most is felelevenítik a húsvéti ünnepkör hagyományait.
Itt még lesz igazi, sikoltozós locsolkodás vödörrel – na nem a vendégek nyakába fog zúdulni a hideg víz, hanem a Lajta táncegyüttes fiataljai varázsolnak vissza bennünket az időben, akik két napon keresztül festik a tojást, készítik az ünnepi ételeket és a szagosvizet, komatállal szomszédolnak, vízbevető hétfőn jól megkergetik a vödörrel a lányokat, ahogy az ilyenkor dukál, majd locsolóbálban vigadnak.
A látogatók sem maradnak ki a tojásfestésből, hiszen megtanulhatják a berzselés, karcolás, írókázás csínját-bínját, sőt rendhagyó technikákat is kipróbálhatnak, mint a dekupázs és patchwork tojás készítése. Nemcsak tarkabarka tojások készülnek, hanem sorra kerülnek majd ki az ügyes kis ujjak alól a textil- és fonalcsibék, a tavaszi koszorúk, a nyuszis ujjbábok, és az is kiderül, hogy kell botnyulat fabrikálni.
A gyerekek kedvenc programja valószínűleg a bárányszépségverseny lesz, ahol maguk a látogatók szavazzák meg, hogy a Skanzen rackanyájának újdonsült tagjai, az ugribugri, pisze idei báránykák közül ki érdemli ki a legszebb bárány címét. A nagy sikerű mesetúrák mintájára húsvétkor titoktúrára indulhatnak kicsik és nagyobbacskák, ahol a túraállomásokon az ünnephez kötődő tényekről és tévhitekről rántják le a skanzenesek a leplet, így kiderül többek között az is, miért éppen a nyúl tojja a húsvéti tojást.
A Langaléta Garabonciások gólyalábas előadásai, a Babtársulat óriásbábjai, Tóth Krisztina és az Álomzug Társulat, Fabók Mancsi Bábszínháza és a Berbencés Vándorszín szórakoztatnak a két nap során. Mindkét napra jut gyermekkoncert is; húsvétvasárnap a Fölszállott a pávában sikereket elérő Berta Alexandra, húsvéthétfőn pedig a Kaláka együttes zenél a közönségnek.